e42art

e-ticaret sitesi

E-Ticaret sitenizin bir blogu olması için 10 Neden

Yalnızca çevrimiçi bir işletme işletiyorsanız veya bir satış web sitesi olan gerçek bir işiniz varsa, e-ticaret web sitenize bir blog eklemenin değerli olup olmadığını tartıyor olabilirsiniz. Web sitenizin birincil amacı ürünlerinize trafik çekmek olsa da, e-ticaret sitenize bir blog eklemenin faydalı olmasının birçok nedeni vardır; bunlardan 10 tanesi aşağıda vurgulanmıştır.

#1 Arama Motoru Optimizasyonu

E-ticaret web sitenize daha fazla trafik çekmek için hem zamanınızı hem de kaynaklarınızı yatıracağınızdan emin olabilirsiniz ve bir blog bunu yapmanın en etkili ücretsiz yöntemlerinden biridir. E-ticaret sitenize bir blog eklemek, web sitenizin içerdiği içerik miktarını önemli ölçüde artıracaktır. Ne kadar çok içeriğiniz olursa, web siteniz o kadar çok dizine eklenir ve daha fazla potansiyel müşteri organik olarak web sitenize giden yolu bulur. En iyi sonuçları elde etmek için, blog gönderilerinizi her iki trend anahtar kelimeyle de doldurun.

Yeni blog yazılarınızı sosyal medya profillerinizde paylaştıkça, web sitenize daha fazla geri bağlantı oluşturacaksınız, bu da SEO’nuzu daha da artıracaktır .

#2 Bir Sektör Uzmanı Olarak Size Marka Olma Fırsatı Verir

Birçok e-ticaret web sitesi, bloglarını endüstri uzmanları olarak markalaştırma yöntemi olarak kullanır. Blog gönderileriniz, hedef kitlenizin aradığı ipuçları ve püf noktaları, öğreticiler ve en son sektör haberlerini içerebilir. Marka bilinci oluşturma amacıyla satış bilgileri içeren blog gönderileri ekleyebilirken, müşterilerinize değer katmaya daha fazla odaklanın.

#3 Müşterilerinizi Etkiler

Müşterilerinizin yalnızca alışveriş yaparken ziyaret ettiği bir web sitesi başlatmak yerine, blogunuzu müşterilerinizle sürekli etkileşim kurma yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Bu, çeşitli yollarla başarılabilir ve aşağıda, doğru yöne gitmenizi sağlayacak birkaç fikir bulunmaktadır.

Örneğin, zayıflama ürünleri satıyorsanız, müşteri başarı öykülerini paylaşabilirsiniz.

Bir Hikaye Anlatın—Anlattığınız hikaye, sektörünüzle ilgili ilham verici hikayelerden, müşterilerinizin paylaştığı ilham verici hikayelerden veya işinizin nasıl ortaya çıktığına dair hikayelerden herhangi biri olabilir.

Fotoğraf ve Video Gönderin—E-ticaret siteniz için kesinlikle sattığınız ürünlerin resimlerini içeriyor olsanız da, blogunuz müşterilerinizle etkileşim kurmak için görsellerden yararlanabileceğiniz ek bir yerdir. Bu, bir ürünün nasıl monte edileceğine, bir ürünü kullanmanın farklı yöntemlerine veya ürünle ilgili olmayan ancak hedef kitlenizle alakalı fotoğraf ve videolara ilişkin hızlı bir video olabilir.

Örneğin evcil hayvan malzemeleri satıyorsanız komik evcil hayvan videoları ve görselleri paylaşabilirsiniz.

#4 Duyuru Yapmak İçin Mükemmel Bir Yer

Duyurularınız için isteğe bağlı e-posta pazarlamasını kullansanız veya e-ticaret web sitenizde duyuruları paylaştığınız bir alan olsa bile, yeni blogunuz müşterilerinizin en son haberlerinizi ve güncellemelerinizi öğrenmesi için mükemmel bir yer olacaktır. Bu, yeni ürünler, En Sık Sorulan Sorularınızın yanıtları, sezonluk promosyonlar veya şirketinizle ilgili paylaşmak istediğiniz yeni herhangi bir şey olabilir.

e-ticaret blog blogger

#5 Dönüşüm Oranlarınızı Artırır

E-ticaret blogunuz yalnızca web sitenize daha fazla trafik çekmekle kalmayacak, aynı zamanda dönüşümlerinizi de artıracaktır. Blogunuz sizi daha güvenilir ve ilişkilendirilebilir hissettirecek ve bu da yeni müşterilere satın alımlarında daha fazla güven duygusu sağlayacaktır.

#6 Çevrimiçi Bir Topluluk Yaratıyor

Birçok blog, müşterilerin gönderileri hakkında yorum yapmasına olanak tanır ve bu da müşterilerinizin kendilerini daha büyük bir çevrimiçi topluluğun parçası gibi hissetmelerini sağlar. Tıpkı sosyal medyada olduğu gibi, tüm yorumlara ve özel mesajlara aktif olarak yanıt verdiğinizden emin olun.

Şüpheli yorumların veya istenmeyen e-postaların eklenmesinden endişe etmeyin, çünkü blogunuzu, tüm dış yorumları yayınlanmadan önce onaylayabileceğiniz bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

#7 Marka Bağlılığı Yaratır

Dünyanın en iyi ürünlerine veya hizmetlerine sahip olabilirsiniz, ancak marka sadakati oluşturmazsanız, tekrar eden müşteri sayınız düşük olacaktır. Yalnızca çevrimiçi bir işletme veya ülkenin veya dünyanın her yerinden müşterilere çevrimiçi satış yapan bir işletme olarak, marka sadakati oluşturmanın bir yolunu bulmalısınız.

Blogunuz tek başına marka sadakati oluşturmazken, süreçte önemli bir rol oynar. Gönderileriniz uygun bir profesyonel, eğlenceli, alakalı ve bilgilendirici dengede olduğu sürece sadakat oluşturmaya yardımcı olacaktır. Müşteriler, kendilerinden daha büyük bir şeyle bağlantılı işletmeleri desteklemekten hoşlandıkları için, blog gönderilerinizde topluluğunuzu ve hayır kurumu katılımınızı vurgulamayı unutmayın.

#8 Viral Olma Potansiyeli Sağlıyor

Blog gönderileriniz, okuyucuların gönderilerinizi sosyal medyada hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmasına ve/veya arkadaşlarına e-posta ile göndermesine olanak tanıyan düğmelere sahip olmalıdır. İster ilham verici bir hikayeye sahip bir blog, ister ilgi çekici bir video yayınlayın – onu kitlelerle paylaşma yeteneği, “viral olma” potansiyelini sağlar.

Milyonlarca paylaşıma ulaşamasanız bile, sürekli ilgi çekici ve alakalı bloglar yayınlayarak hedef kitlenizin çok daha büyük bir kısmına ulaşabilirsiniz.

#9 Sosyal Medya Pazarlama Çabalarınızı Destekliyor

Oluşturduğunuz her blog gönderisinin, sosyal medya gönderilerinize eklenebilecek ve diğer çevrimiçi pazarlama çabalarınızda bağlantılandırılabilecek benzersiz bir URL’si vardır. Sosyal medyada erişiminizi genişletmenin önemli bir parçası olan blog gönderilerinizi “beğenmek” veya “paylaşmak” için düğmeler ekleyebilirsiniz.

Web sitenizde ve blogunuzda, aynı zamanda daha fazla hayran ve takipçi edinmenize yardımcı olacak sosyal medya profillerinize bağlantı sağlayan düğmeler bulundurmayı unutmayın.

#10 Ücretsiz Bir Pazarlama Platformu

Pazarlama bütçeniz ne olursa olsun, blogunuz oldukça etkili bir ücretsiz pazarlama şeklidir. Bazı blog gönderilerinizi tanıtmak için ödeme yapmayı tercih edebilirsiniz, ancak her gönderi devam eden bir organik trafik akışı kazanacaktır. Bazı gönderiler aylarca alakalı olacak ve diğerleri yıllarca alakalı olacak – ancak çektikleri trafik, oluşturmak ve yayınlamak için zamanınızın bir yatırımından başka bir şey almaz.

Yukarıdaki 10 neden, e-ticaret bloglarının faydalı olmasının en dikkat çekici nedenleridir. Sonuçlar bir gecede elde edilemeyecek olsa da, e-ticaret blogunuz ilk birkaç ay içinde karşılığını vermeye başlayacak.

E-ticaret sektörü hakkında daha geniş bilgi edinmek istiyorsanız e-ticaret akademisine göz atabilirsiniz.

Sizde bir e-ticaret sitesi kurmayı düşünüyorsanız iletişim sayfamdan bana ulaşabilirsiniz. Birlikte beyin fırtınası yapabilir, sektörünüze en uygun e-ticaret sitesini sizin için hazırlayabilirim.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Scroll to Top